Marihuana w czasie choroby - ratunek czy zagrożenie?

W okresie zachorowań na grypę i przeziębienie, wiele osób zastanawia się, czy warto sięgnąć wtedy po marihuanę.

Zdaniem naukowców, zażywanie konopi może przynieść ulgę w walce z objawami choroby, jednak czasami, ich palenie  może zaszkodzić.

Czy marihuana pomoże na przeziębienie?

Badania naukowe wykazały, że w niektórych przypadkach palenie marihuany może być korzystne w czasie przeziębienia, ponieważ pomaga załagodzić dolegliwości bólowe, katar i kaszel.

Czy palenie marihuany podczas choroby może zaszkodzić?

Istnieją doniesienia, że w niektórych przypadkach, zażywanie konopi może czasowo zintensyfikować objawy choroby. Dzieje się to wtedy, kiedy marihuana pogłębia objaw już odczuwany, na przykład zawroty głowy, kiedy chory już wcześniej skarżył się na bóle głowy. Szczególnie uważać muszą osoby palące, ponieważ łączenie tytoniu z marihuaną może mieć negatywny wpływ na płuca. Należy pamiętać, że sama marihuana nie zaostrzy choroby.

Marihuana w chorobie -  legalna czy nie?

Wiele osób obawia się negatywnych konsekwencji, wynikających z posiadania konopi. Warto wspomnieć, że samo posiadanie nasion marihuany, jest zgodne z prawem. Nie trzeba obawiać się kary, jeśli kolekcjonujemy nasiona marihuany. Gdzie można je dostać? W sklepach stacjonarnych, nasiona marihuany sprzedawane są na sztuki, zatem nie ograniczają nas wymogi kupna minimalnej gramatury.

Podsumowanie

Marihuana może przynieść pozytywne skutki, kiedy zażywamy ją w czasie choroby. Należy jednak pamiętać o bezpieczeństwie, przede wszystkim, wiele zależy od sposobu, w jaki zażywamy marihuanę. Może pomóc złagodzić ból, może również być szkodliwa dla płuc, szczególnie, jeśli łączy się ją z tytoniem.

Najlepszym rozwiązaniem na początek, będzie zażycie niewielkiej dawki, aby sprawdzić, jak marihuana wpłynie na nasze samopoczucie.